تومان
تومان

علائم بارداری
یکی از مهم ترین مولفه ها برای زوج های جوانی است که به تازگی با یکدیگر ازدواج کرده اند یا در دوران عقد به سر می برند و نگران حاملگی ناخواسته هستند.
اگر شما هم جزو این افراد هستید باید بدانید علائمی که در این مطلب مجله رودرواسی خواهید خواند جزو اولین و مهم ترین علائم بارداری ثبت شده از پژوهش بین میلیاردها خانم باردار بوده است.

این علائم بارداری در یک هفته اول حاملگی قابل مشاهده هستند.

بسیاری از مواردی که نشان دهنده بارداری شما است همانند قبل از دوران پریودی شما می باشد.

علائم بارداری
علائم بارداری

سینه ها (پستان ها) متورم می شوند

یکی از علائم مشهود بارداری بزرگتر و متورم شدن سینه های بانوان می باشد تغییرات هورمونی ایجاد شده پس از تخمک گذاری باعث ایجاد درد در سینه ها می شود و شما احساس می کنید پستان های شما بزرگتر و توپرتر شده اند.

علائم بارداری تورم سینه زنان
علائم بارداری تورم سینه زنان

خستگی در بدن

یکی دیگر از مشهودترین علائم بارداری خستگی شدید در بدن خانم ها می باشدپس از تخمک گذاری سطح پروژسترون در بدن بسیار بالا می رود و حتی باعث خواب آلودگی شدید شما می شود همچنین کاهش قند خون و فشار خون باعث مضاعف شدن این خستگی خواهد شد.

علائم بارداری خستگی بدن
علائم بارداری خستگی بدن

خونریزی کم یا لکه بینی

در بسیاری از موارد مشاهده لکه بینی یا خونریزی واژینال نشان از وجود نوزادی در شکم شماست زمانی که تخم ها بارور می شوند به لانه رحم متصل می گردند و پس از 10 الی 14 روز نوعی خونریزی به نام خونریزی لانه گزینی در بدن رخ می دهد که زودتر و رنگ روشن تری نسبت به پریودی دارد.
برخی از زنان نیز در اوایل دوران حاملگی گرفتگی در شکم خود مانند گرفتگی قبل از دوره قاعدگی حس می کنند.

حالت تهوع و استفراغ

یکی دیگر از مواردی که زنان در اولین دوران بارداری با آن دست و پنجه نرم می کنند و جزو موارد کلاسیک بارداری است احساس تهوع می باشد هر مقدار استروژن در بدن افزایش می یابد حالت تهوع نیز افزایش می یابد زنان باردار حس بویایی بالایی دارند.
بوی سیگار و حتی بوی پخت غذا در اوایل دوران بارداری سریعا باعث حالت تهوع آنها می گردد.

علائم بارداری حالت تهوع
علائم بارداری حالت تهوع

گرایش یا نگرانی غذایی

در اوایل دوران بارداری بانوان علاقه عجیبی به پر خوری یا خوردن نوع خاصی از نوشیدنی مثل قهوه ، چای و… یا غذا دارند و این علتی جز تغییرات هورمونی در بدن بانوان ندارد.

علائم بارداری گرایش غذایی
علائم بارداری گرایش غذایی

سردرد

به علت افزایش فشار خون در اوایل دوران بارداری زنان دچار سردردهای مکرر و خفیف می شوند.

یبوست

یکی از بدترین مشکلات در اوایل دوران بارداری یبوست است علت اصلی ایجاد یبوست در بارداری افزایش پروژسترون در بدن می باشد که باعث می شود غذا از روده بزرگ به آرامی عبور کند.

نوسانات خلقی

به علت افزایش و هجوم هورمون ها در اوایل دوران بارداری در بدن زنان به صورت غیر عادی با کوچکترین واکنش خشمگین می شوند و گریه می کنند این مشکل تا سه ماه اول بارداری به صورت بسیار زیاد مشهود است.

علائم بارداری نوسانات خلقی
علائم بارداری نوسانات خلقی

کم خونی و سرگیجه

همانطور که رگ های شما در حال گشادتر شدن هستند و فشار خون شما کاهش می یابد سرگیجه به سراغ شما خواهد آمد. مراقب کاهش قند خون نیز باشید قند خون نیز در ایجاد سرگیجه نقش بسزایی دارد.

علائم بارداری سرگیجه
علائم بارداری سرگیجه

افزایش دمای بدن

درجه پایه بدن شما درجه حرارت دهان شماست زمانی که صبح از رختخواب برمی خیزید این دما مدت کوناهی پس از تخمک گذاری افزایش می یابد در صورتی که بیش از یک هفته دمای بدن شما بالا بود به بارداری شک کنید.

علائم بارداری افزایش دمای بدن
علائم بارداری افزایش دمای بدن

 

تاخیر در پریود

شاید یکی از واضح ترین علل بارداری که هر زنی به آن شک کند تاخیر در سیکل پریودی وی باشد ممکن است برخی از بانوان دارای حاملگی سبک باشند و هیچکدام از نشانه های ذکر شده در این مطلب را نداشته باشند. اما تاخیر در سیکل پریود می تواند جزو مهم ترین نشانه های بارداری باشد.

علائم بارداری تاخیر در پریود
علائم بارداری تاخیر در پریود

فقط احساس بارداری دارید

اگر به هر صورت به شما الهام شده است که باردار هستید و علائم بارداری را در خود می بینید بهتر است به سراغ تست های بارداری خانگی بروید و خیال خود را از بارداری راحت کنید.

این مطلب از سایت kidspot برگرفته شده است و به زبان فارسی روان مطابق با فرهنگ و عرف جامعه ایرانی توسط سایت زناشویی رودرواسی اولین و تنها سایت زناشویی پزشک محور در ایران ترجمه گردیده است.